Choď na obsah Choď na menu
 

10. 8. 2016

Nové robotické odmínovacie vozidlo

Ruské ministerstvo obrany minulý mesiac predstavilo nové robotické vozidlo "PROCHOD-T" slúžiace na odmínovanie. V rámci vojskových testov bolo toto vozidlo predstavené verejnosti prostredníctvom videa.

 

2016-07-15-23-42-17.png

 

Základom je odmínovacie vozidlo BMR-3M na podvozkovej skupine T-90. Vozidlo vyvíja URAL - Konštrukčná kancelária dopravného strojárstva. Robotický tankový podvozok so špeciálnou nástavbou je určený na odmínovanie ciest pred konvojmi (prípadne, na čele konvoja) prostredníctvom valcových odmínovačov bez prítomnosti ľudskej osádky.

 

coco-austin-800-696x392.jpg

 

"Prochod-T" ničí míny vybavené rádiovým detonátorom na povrchu pôdy či snehu. V automatickom režime je komplet schopný kopírovať preddefinovanú trasu.

 

coco-austin-800-1-696x392.jpg

 

Podľa videa bola odstránená vežová nadstavba, no bloky ERA ostali zachované. Došlo aj k prepracovaniu spodnej časti, ktorá je kompozitne skladaná, čo zvyšuje odolnosť spodnej časti vozidla. Komplex pozostáva zo samotného odmínovacieho stroja a veliteľského centra, čo poukazuje iba na možnú čiastočnú autonómiu vozidla.

 

 

kredit:

defence-blog.com

youtube.com