Choď na obsah Choď na menu
 

31. 5. 2015

Prevlečník KZM leto

Už dlhší čas mám doma jeden kúsok ruskej výstroje, ktorý je zaujímavý, najmä, cenou, ale predsa si zaslúži trochu pozornosti. Prevlečník KZM sa dá zohnať rôznymi cestami a rôznych kvalít a farieb, no cena sa obvykle pohybuje niekde medzi 35-45 USD. Najčastejšie sa vyskytuje na e-bay-i ako športová súprava, občas ako prevlečník, či dokonca oblek pre odstreľovača. Je pravdepodobné, že prevlečník je vyrábaný viacerými firmami v rôznom strihu s odlišne riešenými vreckami (rozmiestnenie, prevedenie zapínania,..)

 

 

8795ed6a6befeec4d28b9cd40177e0802132.jpg

(zdroj: frontowiec.com)

 

 Ku mne sa dostal kúsok v kamufláži leto. komplet je vyrobený z ľahkej látky podobnej padákovine. Prevlečník nie je plnohodnotná uniforma, slúži ako vrchná maskovacia vrstva na uniformu, alebo akékoľvek oblečenie. To však nevylučuje jeho nosenie ako bežnú súpravu iba s tričkom.

 

-b-cg2p-ewk---kgrhqz--l8ey-jczcv2bm7he6sg2---0_59.jpg

(zdroj:ebay.com)

 Malé rozmery a váha ho predurčujú ako super spoločníka na turistiku, do survival balíčkov,... V podstate si nájde takmer celoročné využitie od "teplákovej" súpravy až po regulérny prevlečník napríklad na Gorku.

 

dsc_0529.jpg

Nohavice sú ukončené gumičkou aj na nohách aj v pásovej časti.

dsc_0530.jpg

dsc_0531.jpg

Strih je jednoduchý. Na nohaviciach sú len 2 jednoduché vrecká.

dsc_0533.jpg

Vnútri je visačka s označením veľkosti, iné značenie (výrobca,...) chýba.

 

dsc_0532.jpg

 

Bunda má kapucňu, tiež je jednoduchého strihu.

dsc_0534.jpg

Kapucňa je lemovaná gumou všitou do okraja.

dsc_0536.jpg

Zapínanie je vyriešené zipsom.

dsc_0537.jpg

Pás a rukávy sú tiež ukončené gumou. 

dsc_0535.jpg

Mnou vlastnené verzia nemá náprsné vrecká, pričom existujú verzie u ktorých sa tieto vyskytujú. Na mojom prevlečníku sa nachádzajú iba 2 veľké a pomerne priestranné vrecká v pásovej oblasti, ktoré nie sú pevne uzatvárateľné.

 

dsc_0538.jpg

 

Celkovo ide o jednoduché, no lacné riešenie pre ľudí, ktorí napríklad začínajú s airsoftom, alebo dávajú dohromady ruskú výstroj a nemajú na originálne prevlečníky strihu Partizan a pod., no tak isto je prevlečník vhodný aj pre turistov, cyklistov, na cvičenie,...

 

dsc_0540.jpg

Celá súprava sa dá skryť do kapucne a vložiť do univerzálnej sumky alebo väčšieho vrecka.